Bądź zdrowa od stóp… do pięt. Jak dbać o popękane pięty?

Bądź zdrowa od stóp… do pięt. Jak dbać o popękane pięty?

Ból przy każdym kroku, nieestetyczne zrogowacenia uniemożliwiające założenie sandałów i klapek, pięty popękane jak ziemia na pustyni…. Znasz ten problem? Nie jesteś z tym sama - problem pękających pięt dotyczy w znacznej mierze przede wszystkim kobiet. Skąd ta dolegliwość się bierze i jak z nią walczyć?

Problemy hormonalne, cukrzyca, “taka uroda” - co jest przyczyną pękających pięt?

Pękające pięty są najczęściej związane z jakimiś problemami zdrowotnymi - mogą być spowodowane cukrzycą, chorobami tarczycy lub skóry. Jednakże często ich źródło leży w niedoborze witamin, nieustabilizowanej wadze (problem z nadwagą lub otyłością), źle dobranym, uciskającym obuwiu czy w zaburzeniach krążenia. Warto więc zadbać o swoje zdrowie, by znów móc cieszyć się gładkimi piętami!

Jak dbać o pięty? ABC domowego pedicure

Przede wszystkim trzeba wzbogacić dietę o produkty bogate w witaminę A, jak np. jajka, pełnotłuste mleko czy wątróbka wieprzowa. Warto zadbać też o dostarczenie organizmowi beta-karotenu w postaci marchwi czy dyni. Stopy można też moczyć w siemieniu lnianym, dobrym pomysłem będą też kąpiele stóp w specjalnych olejkach lub w ziołowych naparach z rumianku, szałwii, lawendy czy mięty.

Czas na mocne uderzenie. Pedicure w salonie

Nie obejdzie się jednak bez wizyt u profesjonalistki. W naszym salonie wykonujemy zabiegi pedicure. Jest to kompleksowy zabieg mający na celu usunięcie zrogowaceń, pęknięć i innych defektów w obrębie stóp. Często łączy się z malowaniem paznokci, a także z pełnym nawilżeniem stóp i paznokci za pomocą odżywek, olejków, peelingów czy kremów. Dzięki temu pięty znów będą gładkie i estetyczne, a Ty znów będziesz mogła założyć ulubione szpilki!