Czy depilacja woskiem jest dobra dla mojej skóry?

Czy depilacja woskiem jest dobra dla mojej skóry?

Ostatnio skupiliśmy się na depilacji pastą cukrową. Nie można więc nie wspomnieć o drugiej popularnej metodzie usuwania niechcianych włosków, czyli o depilacji woskiem. Jest ona uważana za jedną z najskuteczniejszych metod. Wosk dociera głębiej niż inne preparaty i usuwa włosek wraz z korzeniem. To gwarancja dłuższej przerwy między zabiegami i osłabienia cebulek włosów, czyli rzadszego i cieńszego owłosienia. Przyjrzyjmy się zatem bliżej temu zabiegowi.

 

Jak wygląda zabieg depilacji woskiem?

Gorący wosk nakłada się dokładnie na miejsca, z których chcemy pozbyć się włosków. Następnie na wosk nakłada się kawałek materiału, czy papier. Po zastygnięciu wosku napina się skórę i usuwa materiał szybkim ruchem w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów. Zabieg ten można wykonać samodzielnie w domu, jednak może się okazać wtedy o wiele mniej skuteczny. Dlaczego?

Kosmetyczka wyrwie włoski pod odpowiednim kątem czyli około 40 stopni. Ponadto oderwie materiał bardzo szybko, co jest trudne do wykonania przy samodzielnej depilacji woskiem. W domu najczęściej stosuje się plastry z woskiem. Jednak nie przyklejają się one do skóry tak dobrze, jak rozgrzany wosk.

 

Zalety i wady depilacji woskiem

Zdecydowaną zaletą depilacji woskiem jest czas, w jakim skóra po zabiegu zostaje gładka. Mówi się tu zazwyczaj o okresie od 3 do 6 tygodni. Gorący wosk przedostaje się do mieszków włosowych i usuwa włos razem z korzeniem. Dzięki temu usuwany jest w całości, a nie tylko w górnej, widocznej na powierzchni skóry części, jak dzieje się przy wielu innych metodach depilacji. Dodatkowym plusem depilacji woskiem jest to, że metodą to można usuwać włoski praktycznie z całego ciała, także z miejsc intymnych.

Metoda ta jednak posiada także pewne wady. Zabieg bywa bolesny i raczej nie poleca się go osobom o wrażliwej skórze, ponieważ może one się po prostu uszkodzić podczas zabiegu. W naszym salonie jednak możesz wykonać go nawet przy problemach naczyniowych ze względu na stosowany przez nas rodzaj wosku. Do powtórzenia depilacji włoski muszą mieć przynajmniej 1 cm długości. Jeśli jakiś fragment skóry nie zostanie dokładnie wydepilowany, zabiegu nie można od razu powtórzyć. Ten problem jednak można łatwo wyeliminować, udając się na depilacje woskiem do kosmetyczki.

Chcesz wykonać depilację woskiem? Umów się na wizytę w naszym salonie w Bielsku-Białej!