Jak opalać skórę trądzikową?

Jak opalać skórę trądzikową?

Walczysz z cerą trądzikową? Jeśli tak, to zapewne wiesz, że pielęgnacja tego rodzaju cery nie należy do najłatwiejszych. Na co dzień zmagasz się z przetłuszczającą się skórą. Czasami przesuszysz ją zbyt bardzo, a wtedy jest jeszcze gorzej. W związku z tym pożegnałaś się już z wieloma rozrywkami, jak choćby opalanie. Skóra co prawda wygląda po nim nieco lepiej, przekonałaś się jednak, że to tylko chwilowa poprawa.

Dobra nowina jest taka, że wcale nie musisz rezygnować ze złocistej i apetycznej opalenizny. Obalmy zatem kilka mitów 🙂

Opalanie leczy trądzik

FAŁSZ!

Często bywa tak, że po opalaniu skóra wygląda nieco lepiej. Niestety jest to bardzo zwodniczy efekt. Dlaczego? Ponieważ w rzeczywistości skóra jest nadmiernie wysuszona przez promienie słoneczne. Przez to staje się jeszcze bardziej podatna na wszelkiego rodzaju podrażnienia. W konsekwencji gruczoły łojowe pracują jeszcze intensywniej, wytwarzając jeszcze większe ilości sebum. Stan skóry pogarsza się po jakimś czasie, więc nie wszyscy kojarzą go bezpośrednio z opalaniem.

Pamiętaj! Długotrwale przesuszona skóra to doskonałe miejsce do powstawania nowych zmarszczek!

Kosmetyczka Bielsko-Biała - ze skórą trądzikową możesz również całkowicie bezpiecznie się opalać

Dla ochrony wystarczy jakikolwiek krem z filtrem

FAŁSZ!

Oczywiście krem z filtrem to niezbędna ochrona. Nie może to być jednak jakikolwiek kosmetyk. Zazwyczaj poleca się użycie kremu z filtrem przynajmniej 15 SPF, my jednak polecamy filtr 30 SPF. Koniecznie zwróć uwagę na konsystencję kremu. Musi to być kosmetyk, który jest lekki i nie zatyka ujścia mieszków włosowych.

Przy skórze trądzikowej najlepiej się nie opalać

FAŁSZ!

Jak każdy inny masz prawo korzystać ze słońca i cieszyć oczy pięknym brązem na swojej skórze. Pamiętaj jednak o tym, że musisz się odpowiednio przygotować na kąpiele słoneczne.

 

Oto kilka porad, jak po opalaniu nie skończyć z wysypem trądziku na twarzy 😉

Kosmetyczka Bielsko-Biała doradzi Ci jak opalać skórę trądzikową

 

1. Zanim skompletujesz zestaw plażowicza, pomyśl o swoim zdrowiu i wyglądzie.

2. Udaj się na zbieg, który umożliwi Twojej skórze „oddychanie”
Zazwyczaj wykonuje się 1 lub 2 zabiegi w jednej serii i jest to uzależnione od nasilenia trądziku. Sam zabieg jest krótki i trwa ok. 30 min.

3. Koniecznie użyj kremu z filtrem 30 SPF.

4. Krem z filtrem możesz zastąpić specjalnym podkładem z filtrem.

Voilà! Ty i Twoja skóra jesteście gotowe na złocisty, apetyczny brąz 🙂

Wszystkie niezbędne kosmetyki oraz zabiegi są dostępne w naszym salonie. Kosmetyczka Bielsko-Biała – przygotujemy Twoją skórę na lato.