Jak zadbać o skórę zimą?

Jak zadbać o skórę zimą?

Zima to dla Twojej skóry nie przelewki. Szczególnie negatywnie mogą wpłynąć na nią mrozy, które towarzyszyły nam w ostatnim miesiącu. Okres grzewczy również nie jest jej sprzymierzeńcem. Skóra staje się podrażniona, przesuszona i nadwrażliwa. Pamiętaj, że zwykły krem nawilżający nie da zadowalających efektów, ponieważ nie przenika on do głębokich warstw skóry. Co zatem zrobić, aby pomóc skórze w tym trudnym okresie?

 

Jeśli nie krem, to co?

Skóra odżywia się nie tylko tym, co z zewnątrz, ale także tym co wewnątrz. O co chodzi? Oczywiście o odpowiednią dietę. Dieta, która wspomoże Twoją skórę podczas zimowych dni, powinna być bogata w tłuszcze, witaminę C, E oraz A. Opóźniają one proces starzenia się skóry, pobudzają komórki do regeneracji i odżywiają skórę.

Powinnaś pamiętać o spożywaniu:

  • nabiału,
  • produktów zbożowych,
  • orzechów,
  • marchwi,
  • szpinaku,
  • dyni,
  • kapusty,
  • brukselki.

Postaraj się włączyć te produkty do swojej codziennej diety, a Twoja skóra na pewno będzie Ci wdzięczna. Zbawiennie wpłynie na nią także regularny tryb dnia, odpowiednia ilość snu czy posiłki o stałej porze. Wiemy, że często jest to niemożliwe. Dlatego warto pomyśleć także o wzmocnieniu organizmu za pomocą suplementów diety.

 

Nawilżaj, nawilżaj i jeszcze raz nawilżaj

Nawilżenie skóry w okresie zimowym ma kolosalne znaczenie dla jej wyglądu i zdrowia. Wybierając kosmetyki na zimę, zwróć uwagę na to, czy zawierają takie składniki jak kawas hialuronowy, gliceryna czy glikol propylenowy. Doskonale odżywiają i nawilżają skórę, nawet w jej głębszych warstwach.

Nie zapomnij także o ochronie przed mrozem. Najlepiej sprawdzą się kosmetyki zawierające sfingolipidy, czyli zalążki lipidów. Do ochrony skóry świetnie nadadzą się kremy z masłem karite lub naturalnymi olejkami (jojoba, sezamowy, wosk pszczeli).

 

W zimie też świeci słońce

Skórę należy ochraniać przed słońcem także w zimie. Stosuj kremy, które zawierają filtry UV. Najlepsze są filtry wodoodporne. Masz wtedy pewność, że śnieg nie zmyje warstwy ochronnej ze skóry. Kosmetyki z filtrami stosuje także na usta. Dzięki temu cała Twoja twarz będzie zabezpieczona przed światłem słonecznym odbijającym się od kryształków śniegu.

Chcesz zadbać o całe ciało? Zapytaj kosmetyczkę, jakie zabiegi wspomogą jego odżywienie i regenerację w okresie zimowym. Zapraszamy do naszego salonu osoby z Bielska-Białej i okolic po więcej informacji.