Jakie są wady i zalety depilacji pastą cukrową?

Jakie są wady i zalety depilacji pastą cukrową?

Pierwsze promienie wiosennego słońca już zawitały na niebie. Czas więc pomyśleć o tym, jak wygląda Twoja skóra. A konkretnie o tym, jakiego rodzaju depilacja potrzebuje. Nie od dziś wiemy, że to co naturalne często bywa dla nas najlepsze. Nic więc dziwnego, że depilacja pastą cukrową stosowana jest z powodzeniem już od dawna, chociażby na Bliskim Wschodzie. Czy są jednak jakieś przeciwwskazania? Jakie są wady i zalety depilacji pastą cukrową?

 

Zalety depilacji pastą cukrową

Jest to metoda, która jest niezwykle łagodna dla skóry. Sprawdzi się zatem idealnie dla alergików czy osób cierpiących na żylaki lub mających problemy z naczynkami krwionośnymi. Głównym plusem pasty cukrowej jest to, że nie przykleja się ona do skóry, a jedynie do włosków. Dzięki temu nie powoduje podrażnień, ponieważ depilacją nią jest o wiele mniej bolesna niż w przypadku stosowania innych metod.

Resztki pasty można bez problemu usunąć ciepłą wodą bez konieczności pocierania skóry Nie trzeba więc stosować żadnych innych specyfików, które mogłyby podrażnić skórę po depilacji. W przypadku pasty cukrowej jakiekolwiek oznaki wykonanego zabiegu znikają najczęściej tego samego dnia.

Regularne wykonywanie zabiegu pozwala na całkowite pozbycie się owłosienia z niektórych partii ciała. Na pierwszy zabieg depilacji pasta cukrową najlepiej wybrać się do salonu kosmetycznego. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że zostały użyte składniki mają odpowiednie proporcje, a pasta zostanie umiejętnie nałożona na Twoją skórę.

 

Wady depilacji pastą cukrową

Pasta cukrowa bywa uciążliwa w wykonaniu. Trudno jest dobrać odpowiednie proporcje, trzeba też mieć sprawdzony przepis. Zanim nauczysz się tworzyć dobry preparat, zapewne kilka jego porcji wyląduje w koszu. Problem możesz mieć jednak z głowy, wybierając się na zabieg do kosmetyczki.

Depilacja pastą cukrową będzie doskonała na włoski w okolicach bikini czy na twarzy. Może okazać się mniej trafioną metodą, jeśli chcemy wydepilować pachy czy łydki. Aby włoski miały szansę dobrze przykleić się do pasty, muszą mieć minimum 1 cm długości. A żadna z nas raczej nie wyobraża sobie zapuszczania włosów w tych okolicach. Zapytaj doświadczonej kosmetyczki, jaką metodę depilacji poleci na włoski pod pachami czy na łydkach.

Sok z cytryny zawarty w paście cukrowej może powodować rozjaśnienie skóry. Tu jednak wszystko zależy od Twoich predyspozycji. Nie miej jednak depilacja pastą cukrową pozostaje niezmiennie jedną z łagodniejszych metod depilacji. Sprawdź ofertę w naszym salonie kosmetycznym w Bielsku-Białej. Zapraszamy!