Kosmetyczny niezbędnik panny młodej – jak zadbać o skórę problematyczną przed ślubem?

Kosmetyczny niezbędnik panny młodej – jak zadbać o skórę problematyczną przed ślubem?

Skóra problematyczna, jak sama nazwa wskazuje, może sprawić sporo kłopotów. Dzień ślubu zbliża się wielkimi krokami, a Ty nawet nie chcesz patrzyć na siebie w lustrze? Twoja skóra wygląda tragicznie? Nie panikuj, bo nie taki diabeł straszny, jak go malują. Owszem, potrzebujesz więcej czasu na to, aby doprowadzić Twoją skórę do dobrego stanu, ale nie jest to niemożliwe. Wystarczy kilka odpowiednich zabiegów.

 

90 dni do ślubu - na start odświeżenie, normalizacja i wzmocnienie

Na około 90 dni przed pomyśl o tym, aby przygotować swoją skórę nie tylko na dzień ślubu, ale także na kolejne zabiegi. Doskonale sprawdzi się tu na przykład peeling cukrowy dla cery suchej lub peeling solny dla cery problematycznej. To też doskonały czas na wykonanie zabiegów normalizujących idealnych dla cery tłustej lub wzmacniających dla cery wrażliwej lub naczyniowej.

 

60 dni do ślubu – pozbądź się niedoskonałości

Nadszedł czas na poprawienie wyglądu Twojej skóry. Na około 60 dni przed ślubem sprawdzą się idealnie mineralne okłady na ciało. Dzięki nim pozbędziesz się ze skóry szkodliwych toksyn, odżywisz ją i zapewnisz jej wygładzenie. Jest to też dobry moment na wykonanie zabiegu mikrodermabrazji. Zabieg ten ujednolici koloryt Twojej skóry i pozwoli wyeliminować niedoskonałości.

 

30 dni do ślubu – próbny makijaż

Cera problematyczna może czasem sprawiać niemiłe niespodzianki. Dlatego też warto pewne rzeczy wypróbować wcześniej. A należy do nich między innymi makijaż. Wypróbuj kosmetyki, których użyjesz docelowo w dniu ceremonii i sprawdź, czy któryś z nich przypadkiem Cię nie uczula. W razie problemów masz jeszcze całe 30 dni, aby złagodzić ewentualnie powstałe podrażnienia.

Został już tylko miesiąc, ale to jeszcze nie koniec. Z kolejnego wpisu dowiesz się, na co zwrócić uwagę na około tydzień przed ślubem. Tymczasem sprawdź proponowane przez nas pakiety ślubne w ofercie specjalnej.