Naturalne sposoby na farbowanie włosów

Naturalne sposoby na farbowanie włosów

Mówi się, że już 3000 lat przed naszą erą, kobieta mogła zmienić swój kolor włosów. Ale jak? Przecież nie znała amoniaku, silikonu czy fenylodiaminy. I bardzo dobrze! Mogła liczyć bowiem na piękny kolor włosów, bez żadnych skutków ubocznych dla ich zdrowia. W przeciwieństwie do kobiety współczesnej mogła wykonywać zabieg farbowania bez obawy o reakcje alergiczne czy wyniszczenie włosów. Co więc służyło jej do koloryzacji? Oczywiście natura!

 

Naturalne barwniki do włosów

Natura daje nam naprawdę wielkie pole do popisu. W dobie gonitwy za nowinkami technologicznymi często zapominamy o tym, że niejednokrotnie naturalne rozwiązanie jest o wiele skuteczniejsze niż nawet najbardziej zaawansowany związek chemiczny. W końcu nasze ciało składa się z elementów i pierwiastków naturalnie wstępujących w naturze, a nie z zestawów sztucznie wytworzonych substancji.

Od tysięcy lat kobiety korzystały z sił natury, aby wyglądać pięknie i zdrowo. A my dziś możemy skorzystać z ich mądrości. Oto kilka roślin, które pozwolą Ci uzyskać nowy kolor włosów lub wzmocnić i pogłębić dotychczasowy. Będą też doskonałe do pokrycia siwych włosów.

  • Lawsonia bezbronna – popularnie zwana henną, kolor pomarańczowo-czerwony,
  • Indygowiec farbiarski – kolor czarny opalizujący na niebiesko,
  • Eclipta alba - zwana również jako bhringaraj, kolor czarny,
  • Cassia Obovata – nadaje włosom złoty poblask,
  • Skórka cytryny, rumianek, korzeń rabarbaru – nadają się do rozjaśniania włosów,
  • Kasztanowiec, orzech włoski – naturalny brąz,
  • Czerwone drzewo sandałowe – nadaje rudym włosom intensywny kolor.

To tylko przykładowe rośliny, możliwości kolorystycznych jest naprawdę wiele. Rośliny w połączeniu z ciepłą wodą potrafią dać naprawdę zadziwiające efekty.

 

Naturalne farbowanie włosów jako regeneracja

Oprócz oczywistego efektu kolorystycznego, naturalne farbowanie, to także doskonała regeneracja dla włosów i skóry głowy. Odżywione cebulki, nawilżona skóra i włosy, czy pozamykane końcówki włosów to tylko niektóre dobroczynne efekty. A jest ich całkiem sporo.

Nasza profesjonalna kosmetyczka dobierze takie rośli i zioła, abyś mogła cieszyć się naprawdę oszałamiającym efektem. Dowiedz się więcej o naszej usłudze naturalnego farbowania włosów.