Nowy rok, nowa ja. 5 lekcji dbania o siebie na co dzień

Nowy rok, nowa ja. 5 lekcji dbania o siebie na co dzień

Początek lutego to również tradycyjne pożegnanie się z postanowieniami noworocznymi. Sylwester jest już tylko wspomnieniem, zatem i nasze szumne plany idą w kąt…. Znacie to, Drogie Panie? A może jednak wbrew całemu światu w tym roku jednak zadbamy o realizację noworocznych postanowień, jednocześnie dbając o siebie? Specjalnie dla Was przygotowałyśmy 5 lekcji, jak czuć się lepiej, młodziej, piękniej i zdrowiej w nowym roku.

W nawale codziennych obowiązków dbałość o siebie samą spychamy na ostatnie miejsce listy zadań. Ważniejsza jest dla nas rodzina, praca, liczne zobowiązania…. I tak – im trzeba poświęcić czas, pod warunkiem że pamięta się też o sobie. Zdrowie i urodę mamy jedną i trzeba o nie zadbać! A jeśli my będziemy pełne siły, zadbane i piękne, to i wszystkie inne obowiązki, plany i marzenia będą łatwiejsze do realizacji.

Lekcja 1 – codzienna pielęgnacja to klucz do urody

Nawyki, także te zdrowe, wyrabia się przez powtarzalność. Ile każdego ranka zajmie się nałożenie kremu przeciwzmarszczkowego? Raptem kilkadziesiąt sekund. Wieczorny demakijaż i peeling również nie zajmie zbyt wiele czasu. A sama zauważysz po czasie, jak wiele dobrego te kilka minut ranem i wieczorem robi dla Twojej cery. Jednakże te nawyki nie będą miały racji bytu, jeśli nie dopasujesz kosmetyków do swojej skóry i wieku. Warto więc przed wycieczką do drogerii, dowiedzieć się o Twojej cerze mówi profesjonalna kosmetyczka. Kozy to siedziba TerraSalonu, gdzie umówisz się na wizytę i dowiesz się wszystkiego na temat swojej skóry i jej pielęgnacji.

Lekcja 2 – nie ma nic piękniejszego niż zdrowie

W życzeniach świątecznych i noworocznych to właśnie zdrowia życzymy sobie najczęściej. Jednak same pobożne życzenia to nie wszystko – o zdrowie trzeba zadbać samemu i to wcześniej niż dopadną nas jakieś choroby. Profilaktyczne badania to konieczność, bez względu na to jak dobrze się czujesz – warto je wykonać jeszcze na początku roku. No i oczywiście wprowadzać zdrowe nawyki, chociażby w minimalnym stopniu – spać minimum 8 godzin dziennie, więcej się ruszać (nie musisz katować się na siłowni, jeśli tego nie lubisz, możesz zapisać się np. na kurs tańca lub więcej spacerować), racjonalnie się odżywiać. Zyska na tym nie tylko nasza kondycja psychiczna, ale i uroda. Bo nie ma nic piękniejszego niż zdrowie 🙂 .

Lekcja 3 – znajdź czas na zabiegi kosmetyczne

Oczyszczanie twarzy, depilacja, manicure, pedicure, farbowanie włosów, zabiegi ujędrniające – to kodeks dbającej o siebie kobiety XXI wieku. Od tego mamy salony kosmetyczne, żeby je regularnie odwiedzać. Pielęgnacja w zaciszu domowym to jedno, a profesjonalne zabiegi kosmetyczne to drugie – razem tworzą zestaw idealny. Dobierz zabiegi do swoich potrzeb, zaplanuj je w kalendarzu, z pewnością pomoże Ci w tym Twoja kosmetyczka.

Lekcja 4 – pamiętaj o relaksie

Odpoczynek to rzecz święta. Musisz nauczyć się go planować. Czas na lekturę, dobry film, spacer, kolację w restauracji czy relaksacyjny masaż musi się znajdować w Twoim rozkładzie codziennych zajęć. Kobieta dbająca o sobie to taka, która umie i lubi znaleźć czas dla siebie, i tylko dla siebie. Możesz rozwijać swoje pasje lub po prostu trochę poleniuchować, najważniejsze by w ogóle i regularnie odpoczywać.

Lekcja 5 – jeśli chcesz schudnąć, rób to z głową

Najczęstszym postanowieniem noworocznym jest zrzucenie nadprogramowych kilogramów. Wiele z nas jednak podejmuje próby odchudzenia się kompletnie bez głowy. Marzymy o płaskim brzuchu, ponętnych nogach i figurze modelki, dlatego katujemy się bezmyślną dietą, wylewamy litry potów, z tym że do czasu. Po tygodniu takiego odchudzania rzucimy wszystkie plany. Do zrzucania nadprogramowych kilogramów trzeba podejść z głową. Przede wszystkim odwiedzić dietetyka, postawić na zbilansowaną, indywidualną dietę i ćwiczenia dobrane przez specjalistę. Dodatkowo, można skorzystać z zabiegów wyszczuplających i ujędrniających, jakie oferuje profesjonalna kosmetyczka w Bielsku-Białej i okolicach.

Nowe nawyki, nowa ja, lepszy rok!

Każda z nas może być lepszą wersją siebie. Trzeba tylko chcieć i wiedzieć, jak się do tego zabrać. Nowy rok to doskonała okazja, by zadbać o siebie. Dzięki temu z pewnością poczujemy się piękniej i zdrowiej. Wtedy można realizować wszystkie inne plany, postanowienia i marzenia, bo będzie się wreszcie miało na to siłę i ochotę!