Powiedz nie rozstępom! Jak skutecznie się ich pozbyć?

Powiedz nie rozstępom! Jak skutecznie się ich pozbyć?

Wydawać by się mogło, że to cellulit jest największym wrogiem kobiet. Może dlatego, że zmaga się z nim większość kobiet i jest bardziej “medialny”. Tymczasem część pań ma o wiele większy problem - rozstępy. Gwałtowne przyrosty i spadki wagi, ciąża, wahania hormonalne sprawiają, że na naszym ciele (niestety) pojawiają się brzydkie zmiany skórne, których ciężko się pozbyć….

Historia zapisana na ciele, czyli skąd się biorą rozstępy?

Rozstępy to choroba skóry pojawiająca się na skutek gwałtownego przybierania na wadze lub nagłego jej spadku. Najczęściej zmagają się z nią kobiety w ciąży i po porodzie, dziewczęta w okresie dojrzewania lub osoby z problemami hormonalnymi. Niekontrolowana przez specjalistę dieta odchudzająca też może doprowadzić do powstania rozstępów. Często zdarza się też, że są one powodowane genetycznie. Te zmiany skórne podobne są do blizn, mają zabarwienie czerwone lub białe. Słowem - to żywa i nie do końca piękna historia naszych zmagań z naturą….

Nie daj się rozstępom. Jak ich uniknąć?

Wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Jeśli się odchudzasz, możesz zawczasu zadbać, by rozstępy nigdy Cię nie odwiedziły. Przede wszystkim należy redukować wagę z głową - według specjalistów najlepiej zrzucać około 1-1,5 kg tygodniowo. Bardzo ważna jest także odpowiednia, zbilansowana dieta opierająca się na posiłkach bogatych w witaminy i mikroelementy. Zaleca się także nawilżanie skóry - zarówno do wewnątrz, jak i na zewnątrz. Musisz więc zaprzyjaźnić się z wodą i wypijać jej przynajmniej 2 litry dziennie. W walce z rozstępami pomogą także specjalne kremy i peelingi.

Nigdy nie jest za późno! Jak zlikwidować rozstępy?

Lepiej późno niż wcale - ta złota zasada sprawdza się także w przypadku rozstępów. Jeśli masz już zmiany skórne i żadne kremy, maści, peelingi nie pomagają, nie wpadaj w depresję. Znamy skuteczne sposoby na likwidację rozstępów. W naszym salonie oferujemy cztery rodzaje zabiegów, dzięki którym pozbędziesz się nieestetycznych zmian skórnych raz na zawsze!

- Surgen – to technologia mikroablacji termicznej i elektrycznej, która silnie redukuje blizny i rozstępy;
- Inno-Roller – dysk z igłami zainstalowanymi na rolce działa na skórę, powodując likwidację rozstępów;
- Dermia- Solution - uzupełnienie kwasu hialuronowego powoduje wygładzenie powierzchni skóry;
- Peeling PRX T33 - w miejscach występowania rozstępów zostaje wbudowana nowa warstwa kolagenu i elastyny.

Rozstępy wcale nie muszą zostać z Tobą na zawsze. Nasze zabiegi są skuteczne i dobieramy je pod konsultacji. Chcemy znaleźć najlepszą metodę na dany rodzaj zmian skórnych. Dbaj o swoje ciało, by nie zmagać się z rozstępami, a w razie ich ataku - walcz za pomocą naszych zabiegów. I znów będziesz mogła założyć dwuczęściowe bikini na plażę….