Pożegnaj pomarańczową skórkę. Jak walczyć z cellulitem?

Pożegnaj pomarańczową skórkę. Jak walczyć z cellulitem?

Krótkie niepozorne słowo, które u większości kobiet wywołuje popłoch. Cellulit, zwany również pomarańczową skórką to największy koszmar płci pięknej. Pojawia się nawet u kobiet z nienaganną sylwetką czy wysportowanych. Podpowiemy, jak z nim skutecznie walczyć, zwłaszcza że sezon wakacyjny w pełni. A to w dużej mierze cellulit sprawia, że wiele kobiet nie ma odwagi założyć bikini czy chociażby szortów.

Cellulit to nierówne grudki, które pojawiają się pod skórą, sprawiając że staje się ona pomarszczona, nierówna i włóknista. Powstają na skutek powiększonych komórek tłuszczowych. Pomarańczowa skórka najczęściej występuje na udach, brzuchu, biuście czy pośladkach. Najczęściej zmagają się z nią kobiety mające problem z nadwagą, zwłaszcza w dolnych partiach ciała, ale często cellulit dotyczy też szczupłych pań.

Czym sobie na to zasłużyłyśmy? Przyczyny powstawania cellulitu

Pomarańczowa skórka nie bierze się z powietrza i często – w przeciwieństwie do rozstępów – to my same w dużej mierze przyczyniamy się do jego powstania. Winę za cellulit ponoszą więc nasze niekorzystne nawyki i brak dbałości o zdrowie. Pomarańczową skórkę przede wszystkim powoduje:

· brak aktywnego trybu życia,
· źle skomponowana dieta z nadmiarem cukru i soli,
· nałogowe palenie papierosów,
· zbyt obcisłe ubrania.

Cellulit jest też efektem ubocznym zdrowotnych problemów, takich jak:

· zbyt duża ilość estrogenów, przy jednoczesnym braku progesteronu,
· problemy z krążeniem,
· wady postawy.

Stopień zaawansowania występowania pomarańczowej skórki określa się za pomocą czterostopniowej skali:

1- Cellulit jest niewidoczny, skóra po ściśnięciu jest lekko grudkowata,
2- Bardziej widoczny cellulit, po ściśnięciu pojawiają się grudki i ból,
3- Skóra jest pofałdowana na całej powierzchni, cellulit jest widoczny bez ściskania,
4- Grudki widoczne pod skórą, dotknięcie skóry sprawia ból, a cellulit jest widoczny z daleka.

Ruch, dieta i kosmetyki. Zapobiegamy cellulitowi

Z cellulitem możemy zacząć walczyć zanim jeszcze się pojawi. Przede wszystkim trzeba dużo się ruszać, postawić na spacery, jogging czy inne aktywności dopasowane do swoich potrzeb. Warto korzystać z rollerów, które wygładzają skórę.

Dobrym pomysłem będzie zadbanie o odpowiednią dietę – najlepiej wyrzucić z niej cukier i zmniejszyć ilość soli oraz dużo pić. Naszym sprzymierzeńcem będą też kremy i serum, które przeciwdziałają pojawieniu się pomarańczowej skórki. Lepiej też unikać noszenia zbyt obcisłych, uciskających skórę ubrań.

A co, jeśli już jest? Metody leczenia cellulitu

Pomarańczową skórkę najczęściej chcemy pokonać różnymi kremami i preparatami. Często jednak, zwłaszcza w przypadku zaawansowanego cellulit to nie przynosi żadnych rezultatów. Dlatego o wiele lepszym rozwiązaniem będzie leczenie cellulit preparatem Alidya oferowane w naszym salonie.

Alidya to w pełni bezpieczny i certyfikowany środek przeznaczony do wstrzyknięć. Za pomocą rozpuszczania toksyn, chelatacji metali i drenaży osmotycznej macierzy preparat hamuje powstawanie cellulitu i usuwa powstałe już grudki. Co więcej, wpływa na poprawę krążenia, dotlenia skórę i sprawia, że zmniejsza się obwód ostrzykiwanej partii ciała.

Pożegnaj pomarańczową skórkę

Zastosowanie diety i profilaktyki opisanej wyżej oraz od kilku do kilkunastu zabiegów 30-minutowych za pomocą preparatu Alidya sprawi, że Twoja skóra będzie jak nowa. Pozbędziesz się cellulitu i zahamujesz jego rozwój. Odważysz się założyć krótkie szorty i bikini na plaży. Poczujesz się bardziej kobieca i pewna siebie. Chyba warto, co? 🙂